تبلیغات
basijbiamnoor - همه چیز در مورد موسیقی پاپ
یکشنبه 29 فروردین 1395  06:37 ب.ظآموزش اف ال استودیو
تمام چیز درمورد موزیک پاپ….

برای آشنا شدن با موسیقی پاپ خوبتر است ابتدا شرح کوتاهی در مورد آهنگ مردم پسند یا Popular music بدهیم، موسیقی مردم پسند، به هرنوع سبک موسیقی گفته می شود که در دسترس عامه مردم است و به شکل تجاری عرضه می شود .
این آهنگ نقطه مقابل موسیقی کلاسیک و موسیقی فولکلور(محلی) است به این ترتیب که اولی در طول تاریخ همـواره موزیک طبقه برگزیده و روشنفکر جامعه بوده است دومی، موزیک ی است که به طور تجاری عرضه نمی شود . موزیک مردم پسند گاهی وقتها به طور خلاصه موزیک پاپ هم گفته می شود ولی آهنگ پاپ در اصل یکی از زیرشاخه های آن به شمار می آید.

آهنگ پاپ
موسیقی پاپ، با وجود اینکه کاملا از موسیقی کلاسیک، آهنگ هنری یا art music و موزیک فولک متمایز است، اما از آنجایی که اصطلاح پاپ حاوی زیاد ی از حتمـا ت موزیک راک، هیپ هاپ، کانتری راک اپرا را در بر میگیرد، میتوانیم بگوییم که آهنگ پاپ، تعریف دقیقی ندارد.

معین ات موزیک پاپ به عنوان زیرمجموعه
موسیقی پاپ اکثرا به عنوان موسیقی ی تعریف می شود که به شکل تجاری تولید و ساخت می شود یا هدف تولید آن سود مالی است. بنا به تعریف سایمون فریت Simon Frith، منتقد موزیک جامعه شناس کارشناس موسیقی مردم پسند، آهنگ پاپ به عنوان صنعت شناخته می شود نه هنر. اما این آهنگ را میتوان در حیطه بازار، ایدئولوژی، تولید و زیبا یی شناسی معنا کرد. در واقع ، “پاپ” طوری طراحی شده که برای تمام جذاب باشد از هیچ جای خاصی نیامده و قرار نیست سلیقه خاصی را اعمال نماید .

این موسیقی در تاثیر هیچ آرزوی پرمعنا به وجود نیامده تنها جاه طلبی سازندگان آن سود انعام مادی است و…با تعاریف موسیقایی، بسیار زیاد محافظه کارانه نیز هست. موزیک پاپ چیزی است که از بالا (کمپانیهای ضبط صفحه، تهیه و تولید کنندگان رادیویی تبلیغاتچیها) تهیه و تولید دیده شده و از بین مردم برنخواسته است. پاپ موسیقی ی است که به طور پیشرفته تولید و ساخت بسته بندی شده است و چیزی نیست که بتوان آنرا به سلیقه تغییر داد یا فرم آنرا تغییر داد.

به جمله دیگر، موسیقی پاپ، نوعی آهنگ است که در دهه 50 شروع شد و آنچه در این مجموعه قرار میگیرد اکثرا برای گروه بزرگی از افراد جالب است. با به پدیدار شدن صفحه های پلاستیکی یا وینیل در دهه 30 تا ظهور کامپکت دیسک یا CD در دهه 80، موسیقی ضبط شده، نسبت به آهنگ زنده، بیش از پیش در دسترس قرار گرفت. ترانه های پاپ در 3 دقیقه اجرا میشوند و در آنها از ملودیهایی استفاده می شود که اکثرا ٌ زیاد شنیدنی بوده عده بسیاری را به جلب میکنند.

معین ه موسیقی پاپ عنصر ریتمیک سنگین در زیر است که بوسیله دستگاههای تقویت کننده الکترونیک (amplifier) اجرا می شود و ملودی مهم بر این ریتم غالب است. ترانه پاپ همچنین به ترانه های محبوبی که مردم به زمزمه و خواندن آن علاقه دارند نیز اطلاق میشوند. آهنگ پاپ از نظر تجاری خوب است سبک مورد علاقه ایستگاههای رادیویی است زیرا قابل دسترس بوده، آسان در یاد میماند و مخاطبین بسیاری را به خود جلب می نماید .

کنسرتهای موزیک پاپ بعضی وقتها بقدری تماشاگر بخود جذب می کنند که اجرای آنها تنها در استادیومهای بزرگ ورزشی میسر است.

تاریخچه موسیقی پاپ
موزیک پاپ، از بین گروههای موزیک سوئینگ دهه 30، بلوز شیکاگو و موسیقی کانتری ایالت تنسی به پا خواست. در دهه 50، خوانندگان روز افرادی چون فرانک سیناترا (Frank Sinatra)، بابی دارین (Bobby Darin) و پگی لی (Peggy Lee) بودند.

در دهه 60، چهار علت با اهمیت سبب گسترش موسیقی پاپ شدند. یکی گروههای دوواپ (DooWop) دختر انه مقیم نیویورک بودند که ترانه سرایان آنها مانند کارول کینگ (Carol King)، نیل دایموند برت باکاراک (Burt Bacharach) در دهه 70 به شهرت زیادی رسیدند، در طرف دیگر تحولات آهنگ سول Soul بود که با ظهور آرتا فرانکلین (Aretha Franklin) برادران آیزلی (Isley brothers)، ری چارلز (Ray Charles) همچنین خوانندگان موتاون (Motown) در دیترویت که استیوی واندر (Stevie Wonder)، سوپریمز (the Supremes) ماروین گی (Marvin Gaye اولین فردی که کنترل هنری کار خود را در دست گرفت) از عبارت مهمترین چهره های آن هستند و در نهایت گروه بیچ بویز (Beach Boys) که سبک خود را سبک موج سواری کالیفرنیایی (California Surf) نامیده بودند.

گیتار الکتریکی و لوازم تقویت صوتی (آمپلی فایر) هم تاثیر زیادی بر موزیک مدرن گذاشتند. در دهه های 30 40، سازهای تقویت شده جهت رقابت با درجه ولوم بالای ارکسترهای سوئینگ یک وسائل ضروری بودند. گیبسون اولین گیتار گیبسون لس پاول Gibson Les Paul را در سال 1952 به علاقمندان معرفی کرد. در دهه 60، مجموعه آواهای قابل دسترس در گیتار الکتریکی با تولید یک جعبه افکت بازبینی تعدیل شد یک پدال برای کنترل آن در مسیر جعبه قرار گرفت که به پدال وا-وا wah-wah pedal مشهور است.

در سال 1963 گروه بیتلز موسیقی پاپ را متحول کردند و طوری محبوب شدند که پنج ترانه پر فروش تمام چارتهای آمریکا متعلق به بیتلز بود. بعد از آن، افرادی چون باب دیلن (Bob Dylan)، سایمون گارفانکل (Simon and Garfunkle) و گروه بردز (Byrds)، که خوانندگان فولک بودند به مصرف از سازهای الکتریکی روی آوردند. بسیاری از گروههای موسیقی دیگر هم این مسیر را دنبال کردند. در سال 1966، گروه بیتلز تصمیم گرفتند که به جای برگزاری پروگرام های زنده، بیشتر بر روی کار استودیویی متمرکز شوند. با اتفاقاتی چون راهپیماییهای معترضان به تبعیض نژاد، نماید ی و ویتنام، به نظر میرسید که زمان، زمان تحولات بزرگ در جامعه است.در 1967، گروه بیتلز البوم زیاد دیده شده Sgt Peppers را منتشر کردند. تابستان عشق بود و زمان هیپی ها و راهپیماییهای اعتراض آمیز.

در دهه 70 گروه بیتلز از هم پاشیده شد موسیقی پاپ در بین صداها و آواهای مختلف سرگردان شد. در اوایل دهه 70، خواننده / ترانه سرایان پیروان سبک پاپ چارتها را تسخیر کردند که در بین آنها میتوان از موزیک دیسکوی BeeGees، آوای همراه با پیانو بیلی جوئل (Billy Joel) و التون جان (Elton John) موسیقی کانتری Eagles گرفته تا آهنگ ملایم کارپنترز (Carpenters)، نیل دایموند و کارول کینگ نام برد. در این بین هنرمندانی با گرایش بیشتر به راک بودند که راد استوارت (Rod Stewart)، استیلی دن (Steely Dan) و فلیت وود مک (Fleetwood Mac) از آن عبارت اند. موسیقی راک با ظهور گروههایی چون لد زپلین (Led Zepplin)، پینک فلوید (Pink Floyd) کویین (Queen)، در این دوره به پیشرفت بزرگی دست یافت. موسیقی پاپ شاخه ای به نام دیسکو پیدا کرد که به شکل غیر قابل وصفی محبوب شد و اولین ژانر از موزیک بود که از موسیقی الکترونیک برای تبلیغات اجراهای بزرگ مصرف کرد.

گروه پلیس در سال 1977

دهه 80 به بعد
موسیقی پاپ دهه 80، شاهد ظهور گروههای پانک-راک بود و گروهها خواننده های شاخص این دهه گروه Duran Duran، The Police، Culture Club افرادی چون Phil Collins، Michael Jackson و Madonna بودند.

در دهه 90، عده ای سودجو که به دنبال موفق یت مالی بودند این فرمول زیاد جهت شان کارساز بود، تصنیفهای دوستانه و افسانه ای با عنوان pop ballad، را به شیوه ای به شدت سطحی سرهم بندی شده مورد مصرف قرار دادند. این عده با دور هم جمع کردن گروهی از پسران یا یک دختر ان جوان و جذاب و خوش صدا، که تمام به اجرای ترانه های مشابه میپرداختند، دوره ای را به وجود آوردند که به نام عصر گروههای پسر یا دختر نامیده می شود . از بین این گروهها که سریع به اوج رسیده با سرعتی بیشتر از بین میرفت ند، میتوان به گروههای انگلیسی Take That، West life Spice girls گروه های آمریکایی New kids on the block Back street boys اشاره کرد. اما این گروهها با تمام شهرتشان، تنها سبب از بین رفتن عمق ترانه های عشقی نسل نو شدند.

در اوایل هزاره سوم، گروههای پاپ / راک با ترانه هایی آسان برای شنیدن، به وجود آمد که Coldplay و Embrace از آن عبارت اند. امروزه، طیف آهنگ پاپ با درهم تنیده شدن سبکهای مختلف وسیع تر شده است. با این وجود در طی چند سال اخیر آهنگ راک، در محبوبیت نزد عموم مردم خوب تر بوده است و از طرفی با امکاناتی که به خاطر وجود اینترنت فراهم شده است، دسترسی به انواع موسیقی بیشتر است مردم میتوانند آسان تر سبک موسیقی مورد علاقه را تشخیص داده ترانه های خوانندگان محبوب را پیدا کنند. با این وجود فروش آلبومهای موسیقی در سال 2005 افزایش یافته و خواننده/ترانه سرایان گروههای راک چارتها را در تسخیر خود درآورده اند. امروزه، هنرمندان عرصه موزیک بیشتر از فروش آلبومها، بر روی درآمد حاصل از اجراهای زنده حساب مبکنند و گروههای راک از اهمیت خاصی در تمام فستیوالها تورهای موسیقی برخوردارند.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
imvu credits hack
چهارشنبه 16 اسفند 1396 12:18 ق.ظ
من واقعا دوست دارم وب سایت شما.. رنگ های بسیار زیبا و تم.
آیا شما خودتان این وب سایت را توسعه دادید؟ لطفا به عنوان من به دنبال پاسخ
بلاگ خود را بسازید و بخواهید یاد بگیرید از کجا این را دریافت کردید
یا دقیقا همان چیزی که موضوع نامیده می شود. قدردانی آن
gta chinatown wars hack
چهارشنبه 9 اسفند 1396 06:29 ق.ظ
این کار را ادامه دهید، کار عالی!
livejasmin credit hack legit
جمعه 4 اسفند 1396 11:02 ق.ظ
من فورا فید RSS خود را نگه می دارم چون نمی توانم در پیوند اشتراک ایمیل خودم پیدا کنم
خدمات خبرنامه الکترونیکی. آیا شما دارید؟ لطفا به من اجازه دهید که من بتوانم مشترک شویم.
با تشکر.
dabs
پنجشنبه 3 اسفند 1396 07:54 ب.ظ
هنگامی که کسی یک پست می نویسد، فکر می کند کاربر است
در ذهن او / که او یک کاربر می تواند آن را درک کند.
به همین دلیل است که این پست شگفت انگیز است. با تشکر!
sundown boogie frights hack
جمعه 29 دی 1396 07:43 ب.ظ
با تشکر از به اشتراک گذاشتن چنین تفکر خوب، پاراگراف خوب است، پس چرا
من آن را به طور کامل خوانده ام
Nintendo Switch
پنجشنبه 7 دی 1396 09:29 ب.ظ

It's actually a cool and useful piece of info. I'm satisfied that
you simply shared this helpful information with us.
Please stay us up to date like this. Thank you for
sharing.
cam4 tokens adder generator password
چهارشنبه 22 آذر 1396 02:36 ق.ظ
وبلاگ خیلی خوشگلی!! پسر.. زیبا.. شگفت انگیز..
من سایت شما را نشانه می گیرم و همچنین خوردها را می گیرم؟ خوشحالم که
به دنبال اطلاعات زیادی در اینجا در
پست، ما می خواهیم استراتژی های بیشتری در این زمینه بسازیم
شما برای به اشتراک گذاری.....
دانلود آهنگ جدید
دوشنبه 6 آذر 1396 08:50 ب.ظ
ممنون لطفا توضیحات کامل تری قرار دهید
how much do std tests cost
پنجشنبه 18 آبان 1396 11:22 ب.ظ
لطفا به من اطلاع دهید اگر به دنبال یک نویسنده مقاله برای وبلاگ خود هستید.

شما برخی از پست های واقعا عالی و من فکر می کنم من خوب خواهد بود
دارایی اگر تا به حال بخواهید برخی از بارها را بردارید، من واقعا دوست دارم برخی از آنها را بنویسند
محتوا برای وبلاگ شما در عوض برای لینک به من.
اگر علاقمندید برایم ایمیلی بفرستید. به سلامتی!
ask a psychic
یکشنبه 14 آبان 1396 03:14 ق.ظ
هی اونجا! من در کار گشت و گذار در اطراف وبلاگ خود را از آیفون جدید سیب من!
فقط می خواستم بگویم عاشق خواندن وبلاگ شما هستم و منتظر همه هستم
پست های شما انجام کار بزرگ!
best psychic medium
یکشنبه 14 آبان 1396 03:05 ق.ظ
بدیهی است که مانند وب سایت شما با این حال شما باید نگاه کنید
در املای چندین پست شما تعدادی از آنها با مشکلات املایی فراوانی دارند
و من آن را بسیار حیرت انگیز به حقیقت بگویید اما من قطعا دوباره دوباره آمده است.
best psychic readings
یکشنبه 14 آبان 1396 03:04 ق.ظ
هی، تو کار شگفت انگیزی انجام دادی مطمئنا من آن را می سازم
و شخصا به دوستانم توصیه می کنم. من مطمئن هستم که از این وب سایت سود خواهند برد.
clash royale hacks
دوشنبه 8 آبان 1396 11:12 ب.ظ
چطوری من می دانم که این موضوع خالی است اما من می خواهم بپرسم.
آیا علاقه مند به تبادل لینک یا شاید مهمان نوشتن یک پست وبلاگ هستید یا بالعکس؟
سایت من بیش از بسیاری از موضوعات مشابه شما را برطرف می کند و من معتقدم که ما می توانیم از هر یک از دیگران سودمند باشد.
اگر اتفاق می افتد علاقه مند است، لطفا به من ایمیل ارسال کنید.
منتظر شنیدن از شما هستم! وبلاگ فوق العاده توسط راه!
phone psychic reading
دوشنبه 8 آبان 1396 03:43 ب.ظ
I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it
up! I'll go ahead and bookmark your website to come back
down the road. Cheers
real psychics
یکشنبه 16 مهر 1396 05:50 ب.ظ
مطمئنم که این نوشتار لمس شده است
همه مردم اینترنت، قطعه واقعا واقعا لذت بخش از نوشتن در ساختمان
وب سایت جدید
std clinics near me
دوشنبه 20 شهریور 1396 11:26 ق.ظ
چیزی که من متوجه نمیشم اینه که در حال حاضر واقعا نیستی
خیلی بیشتر دوست داشتنی از شما ممکن است در حال حاضر.

شما خیلی باهوش هستید. بنابراین شما به طور قابل توجهی درک می کنید
با توجه به این موضوع، من را در نظر من ساخته شده تصور کنید از آن است
بسیاری از زوایای متنوع. مثل مردان و زنان شگفت زده نیست، مگر آن چیزی است که با Girl Gaga روبرو می شود!
مواد غذایی شما عالی است. همیشه
با آن برخورد کنید
confidential std test
دوشنبه 20 شهریور 1396 09:34 ق.ظ
اولا می خواهم وبلاگ بزرگی بگویم! من
یک سوال سریع داشتم که در آن می خواهم بپرسم آیا شما اهمیتی نمی دهید.
من علاقه مند بودم بدانم چطور خودت را متمرکز می کنی و
ذهن خود را قبل از نوشتن پاک کنید. من فکر کردم که افکار من از بین رفته است
آنجا. من واقعا از نوشتن لذت می برم اما این فقط به نظر می رسد که اولین 10 تا 15 است
دقیقه ها به طور کلی از بین می روند، فقط سعی می کنند چگونگی شروع را بیاموزند.
هر گونه پیشنهاد یا نکات قدردانی آن
cheap phone psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 08:04 ق.ظ
با تشکر برای به اشتراک گذاشتن افکار خود را در ناشناس. با احترام
std screening near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:07 ب.ظ
با درود! توصیه های بسیار مفید در این مقاله خاص! این تغییرات کمی است که باعث می شود
بزرگترین تغییرات با تشکر برای به اشتراک گذاری!
chaturbate token generator mac
سه شنبه 14 شهریور 1396 03:32 ق.ظ
Hi there! I know this is kinda off topic but
I was wondering if you knew where I could locate a captcha
plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one?

Thanks a lot!
Foot Problems
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:23 ب.ظ
Pretty! This has been a really wonderful article. Thanks for providing this info.
Barney
دوشنبه 16 مرداد 1396 09:59 ب.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added"
checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the
same comment. Is there any way you can remove people from
that service? Many thanks!
chaturbatetokenshack.online
شنبه 14 مرداد 1396 10:52 ب.ظ
If you are going for most excellent contents like me, only pay a quick visit this site everyday as it gives
quality contents, thanks
Can you grow taller with exercise?
جمعه 13 مرداد 1396 03:03 ب.ظ
I'm really enjoying the design and layout of
your site. It's a very easy on the eyes which makes it
much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
Fantastic work!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

معرفی عطرهای رویایی سال ۲۰۱۶..........شنبه 8 آبان 1395

هاست وردپرس با قالب رایگان وردپرس و دامنه رایگان..........پنجشنبه 28 مرداد 1395

دریافت فیلم زیبا خارجی Central Intelligence 2016 با..........پنجشنبه 21 مرداد 1395

قلم قرآن خوان چیست؟..........شنبه 2 مرداد 1395

دریافت موسیقی جدید میثم ابراهیمی به نام هم اکنون اکنون..........یکشنبه 27 تیر 1395

انواع طراحی وب سایت بر اساس رابط فرد ی وب..........شنبه 26 تیر 1395

اندیس ها و شاخص های پژوهش علمی..........شنبه 19 تیر 1395

متن موزیک یاس و آمین بغض یعنی..........پنجشنبه 27 خرداد 1395

روش دستیابى به منابع و فهرست‌بردارى از آنها..........سه شنبه 25 خرداد 1395

تکست موزیک میدونی از پویا سالکی..........پنجشنبه 6 خرداد 1395

مفهوم آی اس آی ISI..........جمعه 31 اردیبهشت 1395

Vst و Vsti چیست ؟..........چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395

همه چیز در مورد موسیقی پاپ..........یکشنبه 29 فروردین 1395

متن آهنگ زده به سرم ناصر صدر..........شنبه 28 فروردین 1395

تکست موزیک شال از روزبه نعمت الله..........دوشنبه 16 فروردین 1395

همه پستها