تبلیغات
basijbiamnoor - Vst و Vsti چیست ؟
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  09:44 ق.ظ

وی اس تی مخفف Virtual Studio Technology که به معنای تکنولوژی استودیوی مجازی بوده

وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

با نام VST شهرت دارد. VSTi ها یا Virtual Studio Technology Instruments سازهای مجازی می باشند که در محیط هاست مانند نرم افزار های کیوبیس ، نوئندو و غیره یا به تنهایی در محیط ویندوز به صورت Stand Alone اجرا می شوند. همین طور وی اس تی های افکت جهت کار بر روی صدا ویرایش آنها مورد استفاده قرار می گیرند. VST اولین بار توسط شرکت Steinberg به جهان معرفی گردید که در حال حاضر محبوب ترین تکنولوژی در بین کمپانی های تولیدکننده سازها و افکت های مجازی بوده و از کیفیت خیلی بالایی نیز برخوردار است. در حال حاضر پروگرام هایی مانند Cubase Nuendo ، FL Studio Sonar نرم افزار های زیاد دیگر از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.
تجربه ای ندارم. چه طور می توانم از این کالاها استفاده کنم؟

فروشگاه VstBase نرم افزار های موزیک سازی ، افکت ها سازهای مجازی (VST) را ارائه می دهد. برخی Vst ها سینتی سایزرهای موجود در فروشگاه نیاز به هاست مناسب مانند کیوبیس سونار یا همان پروگرام های موسیقی سازی دارند. گاهی دیگر هم به صورت Stand Alone بوده و لزومی به اجرا در هاست نداشته در محیط سیسـتم علت به تنهایی اجرا می شوند که جهت نوازندگی مناسب هستند . ابتدا چنانچه قصد رکورد ویرایش کار بر روی صدا را دارید میبایست نرم افزار ی مناسب با نیاز خود به عنوان هاست تولید و ساخت بکنید . هاست ها با توجه به نیاز و سلیقه موزیک ساز انتخاب می شوند. در صورتی که تجربه ای در زمینه مصرف از این نرم افزار ها ندارید با بدست آوردن کمی تسلط با محیط آنها آشنایی با امکاناتشان می توانید نسبت به تولید و ساخت یکی از هاست ها كار نمائید. با کمی گشت و گذار در انجمن های موزیک ایرانی و غیر ایرانی مشاهده کلیپ های آمورشی می توانید تا حدود مناسبی با این کالاها آشنا شوید.
ملزومات نواختن سازهای مجازی چیست ؟

نوازندگان سازهای صفحه کلید دار مانند پیانو براحتی می توانند از سازهای مجازی استفاده نمایند زیرا نواختن این سازهای مجازی تنها به وسیله کیبوردها یا میدی کنترلر ها امکانپذیر است. نوازندگان سازهای دیگر که تسلط بر سازهای صفحه کلیددار ندارند می توانند با بدست آوردن کمی تسلط بر این دسته سازها ، از سازهای مجازی در سیـستم علت خود استفاده نمایند. در کل برای نواختن سازهای مجازی نیاز به MIDI Controller یا Keyboard است . همچنین این باید توجه داشت استفاده از وی اس تی ها نیازمند کارت ولوم مناسب میزان مناسبی حافظه رم است . کارت صداها بر اساس قدرت پردازش صدا دسته بندی می شوند قابلیت ASIO که در کارت صداها وجود دارد و رابط بین کارت صدا برنامـه است باعث رفع تاخیر بین کارت صدا و میدی کنترلر یا به طور کل تنظیم Buffer Size می شود . این درایور نقش یک پل ارتباطی مستقیم را ایفا می نماید و در زمان نواختن سازهای مجازی توسط میدی کنترلر ، تاخیر به وجود آمده در حالت معمولی را از بین می برد. در کارت صداهای معمولی می توان از درایور Asio4All مصرف نمود که می تواند تا میزان توان کارت صدا این تاخیر را از بین ببرد. همچنین گاهی از وی اس تی آی ها به دلیل اندازه بالایشان میزان بسیاری از حافظه رم سیستم شما را اشغال خواهند کرد. برای دستیابی به برترین حالت جهت مصرف روان تر سریع تر و در کل مصرف بی دردسر از Vst ها مصرف از یک کارت ولوم پیشرفته ، سیستم علت 64 بیتی ، و رم حداقل 6 گیگابایت توصیه می شود.
سفارش به دستم رسیده و حاوی فایـل نصب یا اجرایی نیست. چه طور مصرف کنم ؟

احتمـا ل دارد محصولی که سفارش دادید تحت سمپلرها قابل اجرا باشد یا به صورت Wav یا اکسپنشن بوده یا مختص نرم افزار ی ویِژگزینشه باشد. کالاها ی که تحت سمپلرها اجرا می شوند نیازی به نصب ندارند و فقط باید آنها را در سمپلر مورد نیاز ADD LIBRARY و با به صورت دستی لود نمود. منظور از سمپلرها , KONTAKT , Engine و غیره است . جهت اجرای بانک این سمپلرها می بایست سمپل ها را در آنها لود نمائید. روش مربوط به هرکدام از سمپلرها در محصولی که سفارش داده اید موجود است. چنانچه محصول خریداری شده شما اکسپنشن است بایستی فایل ها را طبق روش فارسی موجود در محصول ، در پوشه مربوطه کپی نمائید.
در اضافه کردن بانک به KONTAKT با پیام No library found مواجه می شوم. علت چیست؟

برخی از کالاها تحت کانتکت قابلیت ADD LIBRARY ندارند بایستی به صورت دستی دز تب FILES اجرا گردند. جهت اجرای دستی بایستی از تب نام برده شده به پوشه اصلی محصول رفته از پوشه مهم یا از پوشه Instruments بانک ها را لود نمائید. ما همچنان سعی کرده ایم به طور اختصاصی جهت بعضی از کالاها تحت کانتکت که قابلیت ADD LIBRARY را ندارند این قابلیت را ایجاد کنیم. در صورتی که محصول خریداری شده شما این قابلیت را ندارد می توانید هر از چندبرخی با مراجعه به صفحه همان محصول در فروشگاه از اضافه شدن این قابلیت به محصول آگاه شوید به طور آنرا دریافت نمائید.
در وقت لود بانک کانتکت با پیام زیر مواجه می شوم ؟ علت و راه حل چیست ؟
"This Patch is encrypted and cannot be loaded unless the respective library registered properly"

علت این مساله ، قدیمی بودن ورژن کانتکت شما است . برای رفع این مساله باید کانتکت فعلی را از سیستم خود "حذف نصب" بکنید و ورژن نو را نصب نمائید. همین طور اگر فایـل آپدیت کانتکت نو را در اختیار دارید بدون نیاز به حذف بانک موجود در سیسـتم می توانید آپدیت را نصب بکنید تا به صورت اتوماتیک ورژن سمپلر شما ارتقاء یابد. بعد از نصب ورژن جدید یک بار محصول مورد نظر را از کانتکت حذف مجددا ADD نمائید. نصب مجدد و یا آپدیت کانتکت باعث از بین رفتن بانک محصولات ی که از قبل در آن داشته اید نخواهد شد. تذکر نمائید چنانچه آپدیت نصب بکنید دیگر از Control Panel ویندوز قادر به Uninstall سمپلر Kontakt نخواهید بود و می بایست به صورت دستی از سیستم ( حاوی فولدرها رجیستری ویندوز ) حذف نمائید که نیاز به دانش کافی دارد. اگر به این کار آشنا نیستید حتمـا از یک کارشناس روش ی بگیرید تا به ویندوز شما آسیب ای وارد نشود.

همین طور پیام خطای زیر به همین است :
"This patch is corrupt and cannot be loaded"
روش نصب VST PLUGIN ها در هاست چطور است ؟

آموزش نصب در برنامـه های گوناگون

Fl Studio

در پروگرام اف ال مسیر زیر را دنبال بکنید :

ابتدا فایـل .dll وی اس تی بایستی در پوشه Vstplugins نرم افزار اف ال که در محل نصب نرم افزار قرار دارد قرار گیرد. در نصب وی اس تی ها مکان نصب VstPlugin ها از شما پرسیده می شود. در صورتی که می خواهید در پروگرام اف ال از آن استفاده بکنید بایستی مسیر را به پوشه VstPlugins اف ال تغییر دهید تا dll در آنجا قرار گیرد.

سربرگ Channel / Add One / More .. پس Refresh را کلیک بکنید . نام های قرمز وی اس تی های جدید هستند که جهت مصرف از آنها تیک کنار آنرا باید روشن بکنید .

Nuendo - Cubase :

سربرگ Devices / Plug-in information

پس VST 2x plug-in paths باز بکنید مسیر نصب وی اس تی ها را ADD نمائید OK بکنید . پس بر روی UPDATE کلیک بکنید .

مسیر پیش فرض وی اس تی های کیوبیس و نوئندو پوشه زیر است که جهت راختی می توانید وی اس تی های را در این فولدر نصب نمائید تا نیازی به اضافه کردن دستی آنها نباشد.

C:ProgramFiles (x86) Steinberg VstPlugins

Sonar

سربرگ Edit > Preferences > File - VST Settings.

پس زیر VST Scan Folder(s), روی ADD کلیک بکنید پوشه مربوط به وی اس تی را اضافه نمائید.

پوشه وی اس تی های سونار با توجه به 32 بیت یا 64 بودن نرم افزار :

Sonar's 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)CakewalkVstPlugins


* Sonar's 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesCakewalkVstPlugins


* Third-party 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)VstPlugins


* Third-party 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesVstPlugins

َAdobe Audition

سربرگ Effects > Audio Plug-in Manager

در بخش VST Plug-in Folders بر روی ADD جهت معین کردن مسیر دستی پلاگین که می خواهید اسکن شود کلیک بکنید .پلاگین هایی که می خواهید در Audition استفاده نمائید را گزینش OK بکنید .


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
What do you do for Achilles tendonitis?
شنبه 18 شهریور 1396 06:13 ق.ظ
Good web site you have here.. It's difficult to find high quality writing like yours
these days. I truly appreciate individuals like you! Take care!!
How can you heal an Achilles tendonitis fast?
دوشنبه 30 مرداد 1396 12:17 ب.ظ
Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
you make blogging look easy. The overall look of your web site
is fantastic, as well as the content!
Foot Complaints
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:16 ب.ظ
Hi there to every one, it's really a good for
me to visit this site, it contains valuable Information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

معرفی عطرهای رویایی سال ۲۰۱۶..........شنبه 8 آبان 1395

هاست وردپرس با قالب رایگان وردپرس و دامنه رایگان..........پنجشنبه 28 مرداد 1395

دریافت فیلم زیبا خارجی Central Intelligence 2016 با..........پنجشنبه 21 مرداد 1395

قلم قرآن خوان چیست؟..........شنبه 2 مرداد 1395

دریافت موسیقی جدید میثم ابراهیمی به نام هم اکنون اکنون..........یکشنبه 27 تیر 1395

انواع طراحی وب سایت بر اساس رابط فرد ی وب..........شنبه 26 تیر 1395

اندیس ها و شاخص های پژوهش علمی..........شنبه 19 تیر 1395

متن موزیک یاس و آمین بغض یعنی..........پنجشنبه 27 خرداد 1395

روش دستیابى به منابع و فهرست‌بردارى از آنها..........سه شنبه 25 خرداد 1395

تکست موزیک میدونی از پویا سالکی..........پنجشنبه 6 خرداد 1395

مفهوم آی اس آی ISI..........جمعه 31 اردیبهشت 1395

Vst و Vsti چیست ؟..........چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395

همه چیز در مورد موسیقی پاپ..........یکشنبه 29 فروردین 1395

متن آهنگ زده به سرم ناصر صدر..........شنبه 28 فروردین 1395

تکست موزیک شال از روزبه نعمت الله..........دوشنبه 16 فروردین 1395

همه پستها